Coaching dla Seniora – jak pomóc w zdobywaniu nowych umiejętności i aktywizacji?

Coaching dla Seniora – jak pomóc w zdobywaniu nowych umiejętności i aktywizacji?

Coaching stał się w ostatnich latach jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin biznesu i rozwoju osobistego. Trenerzy, choć są raczej przewodnikami tych, którzy szukają nowości i odświeżenia w swoim życiu, skutecznie poszukują mocnych stron, jak i ukrytych talentów, które z dużymi sukcesami wyciągają na wierzch! Zobacz, jak coaching może spełnić się w przypadku osób 50+?

Bardzo często seniorzy czy osoby w kwiecie wieku uważają, że są tak zakorzenieni w swoim otoczeniu, życiu i przyzwyczajeniach, że niczego nowego już się nie nauczą i wolą tkwić w tym, co jest. A jeżeli za rogiem czeka na nich coś zupełnie innego, być może lepszego i powodującego, że poranki będą niczym powiew świeżości i energia sama będzie się w nich kumulować i szukać ujścia? Chcesz, aby Twoi rodzice czy dziadkowie znowu byli szczęśliwi i robili w życiu ekscytujące rzeczy, które będą sprawiać, że odkryją na nowo życie i poczują się młodo? Tutaj na pomoc przychodzą trenerzy z Wrocławia!

Coaching dla każdego – bez względu na wiek!

W przypadku coachingu, wcale nie chodzi o to, by coś zmieniać, zrobić zupełnie inaczej. Dobry trener wie, jak wyciągnąć na światło dzienne mocne strony, ukryte talenty i rozwijać je do tego stopnia, by wykorzystać maksymalnie własne możliwości. Bez trudu, bez zmuszania i udawania kogoś, kim się nie jest. Coache, którzy współpracują z różnymi fundacjami, jak i stowarzyszeniami na terenie Wrocławia, mają doświadczenie w aktywizacji seniorów. Nawet, jeżeli wydaje się, że w życiu osiągnęli już swój maksimum, udowadniają, że życie po 50-tce dopiero się zaczyna!

W coachingu chodzi o to, by żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami i pielęgnować to, co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe w człowieku. Odkrywanie jego talentów, mocnych stron oraz rozwijaniu ich do takiego stopnia, który pozwoli im zmienić zawód, nawet w takim wieku, bądź odnalezieniu pasji. Poprzez uczenie się swojego ciała, umysłu i motywacji, seniorzy działają. Często zawstydzając zdecydowanie młodsze osoby.

Z doświadczenia trenerów wynika, że seniorzy stanowią grupę, która bardzo szybko angażuje się w zajęcia, wkładając w to dużo serca i energii, a efekty potrafią zaskoczyć nie tylko ich samych, ale również rodziny i bliskich. Korzystając z takich usług, przywracamy im to, o czym często zapominają – własną tożsamość i wiarę w siebie. Osoby po 50. roku życia są aktywne, radosne i pełne życia. Chętniej podejmują działania, wychodzą z inicjatywą, uczą się nowości czy szukają kontaktu z innymi na zajęciach dla seniora we Wrocławiu.

Życie zaczyna się po 50-tce

Praca z coachami jest klastycznym przykładem, że to nie wiek określa siły człowieka, a jego chęć do kształcenia się, pracy i ulepszania własnych umiejętności, jak i chęci. Każdy, kto chce zaktywizować siebie, swoich bliskich i sprawić, by na nowo odkryli oni chęć do życia – powinien skontaktować się z coachami z firmy. (dane kontaktowe, nazwa firmy, strona)