Dzienny Dom Seniora – Arcadia. Nowe życie dla osób w wieku 60+

Dzienny Dom Seniora – Arcadia. Nowe życie dla osób w wieku 60+

Coraz więcej seniorów mieszkających we Wrocławiu i okolicach, zaszywa się w domu, myśląc, że ich życie toczy się od wizyty dzieci czy wnuków do kolejnej takiej niespodzianki. Międzyczasie snują się po cichym domostwie, aby czas jakoś mijał. Jednak koniec z tym! Przecież osoby w podeszłym wieku również mogą korzystać z życia pełnymi garściami, być aktywne, roześmiane i szczęśliwe. Wszystko to jest możliwe z Dziennym Domem Seniora Arcadia.

Prawda jest taka, że opieka nad seniorem nie zawsze należy do łatwych. Osoby w podeszłym wieku skarżą się na problemy reumatyczne, często tracą energię i chęć do aktywnego spędzania swojego czasu. Rodzina choć często pragnie pomóc, to nie ma jak – dzieci, praca i codzienne obowiązki skutecznie utrudniają dodatkową opiekę nad rodzicem czy dziadkiem. Dlatego zamiast pozwalać im na izolację w domu, warto sprawdzić ofertę Dziennego Domu Seniora Arcadia.

Nowe życie po 60-tce!

Każdy ma tyle lat, na ile się czuje. A aktywny senior często swoim temperamentem, jak i energią może zawstydzić młode osoby! Jednak, aby tak się stało – niezbędna jest prawidłowa opieka, jak i zachęcanie seniora do.. życia. Dzienny Dom Seniora nie można jednak mylić z działalnością Domu Pomocy Społecznej. Jest to zupełnie inna rzeczywistość, inny poziom oferowanych usług czy zajęć dla nestorów rodu. Przede wszystkim opieka polega na codziennym otwieraniu drzwi dla osób, które chcą być aktywne i spędzać swój czas z innymi w swoim wieku, korzystać z życia i być może – nauczyć się czegoś nowego.

Opieka w Dziennym Domu Seniora Arcadia odbywa się codziennie w godzinach od 8:00 do 16:00, proponując rozmaite zajęcia czy formy spędzania tych godzin dla osób, które mogą wymagać nawet fachowej pomocy. Do wyboru są zajęcia ruchowe, jak taniec, aerobic, joga czy sporty, które zawsze odbywają się pod czujnym okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Jeżeli jednak senior nie ma ochoty na ruch, może wybrać inne formy spędzania swojego czasu – zajęcia plastyczne, muzyczne, gry zręcznościowe, szachy czy nawet wspólne wyjścia do teatru, kina czy spacery po pięknym ogrodzie, który otacza Dzienny Dom Seniora Arcadia. Dodatkowym atutem są zajęcia z dogoterapii, które są nowością w tego typu miejscach, a zapewniają mnóstwo radości i budzą pozytywne odczucia.

Wśród zajęć znajdują się również takie propozycje jak nauka języków obcych czy warsztaty komputerowe. Od teraz obsługa portali dla seniorów będzie niezwykle prosta! Dodatkowo w ofercie znajdują się posiłki (przekąski bądź stały obiad), które są przygotowywane przez dietetyków w oparciu o zalecenia lekarzy (dieta dla cukrzyka, osoby z chorobami wieńcowymi itp.). Jak widać, w takim miejscu zapewniona jest opieka (chociażby pielęgniarki czy psychologa), jak i rozrywka (przez wolontariuszy czy specjalistów z branży), aby senior miał zapewnioną najlepszą opiekę.

Ile kosztuje pobyt w Dziennym Domu Seniora Arcadia?

Do wypełnienia przez Państwa.

 

 

-  opieka nad seniorem wrocław,
-  imprezy dla seniorów wrocław,
-  portal dla seniorów wrocław
- zajęcia dla seniorów wrocław
- sklep dla seniorów wrocław