Nadchodzące wydarzenia dla wrocławskich seniorów

Nadchodzące wydarzenia dla wrocławskich seniorów

W ofercie kulturalnej Wrocławia, nie brakuje atrakcji i wydarzeń, które są skierowane do seniorów, którzy zamieszkują ten piękny obszar. Prawdę mówiąc wiosna, jak i lato obfituje w ciekawe programy i każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważnym jest, aby aktywizować osoby w podeszłym wieku i zachęcać ich do spędzania wolnego czasu z innymi seniorami. Wpływa to pozytywnie na ich nastrój i chęci do życia.

Kulturalny Wrocław ma wiele do zaoferowania dla osób, które mają więcej jak pół wieku na karku. Jak się okazuje, atrakcje, które przygotowali wolontariusze jak i trenerzy pozwalają na dobranie ciekawych programów aktywizujących seniorów. Dlatego mówimy „STOP” siedzeniu w domu i wychodzimy, aby korzystać z życia, które przecież zaczyna się dopiero po 50-tce!

Nie tylko kino i teatr

Obecnie w ofercie wrocławskich stowarzyszeń dla seniorów, można znaleźć wiele ciekawych atrakcji, które nie ograniczają się wyłącznie do wspólnego wyjścia do kina, teatru czy parku. Jak pokazują organizatorzy, osoby w kwiecie wieku też chcą podejmować wyzwania, dlatego w ofercie znajdziemy naprawdę śmiałe i wymagające propozycje. Do wielu z nich należą m.in.:

  • wieczorki taneczne z udziałem DJ’a – najbliższy będzie się odbywać już w połowie kwietnia – zaraz po świętach. Ośrodek Działań Twórczych Światowid zaprasza na wspólne tańce i karaoke z udziałem znanej już w tym gronie DJ Violi, prezenterki i animatorki, która potrafi rozgrzać parkiet do czerwoności! Wstęp kosztuje zaledwie 5 złotych,
  • montaż wideo dla seniorów – to propozycja, za którą chętni nie zapłacą nawet złotówki! Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) zaprasza do udziału w warsztatach do końca maja. Podczas zajęć, seniorzy nauczą się prostego montowania nagrań video, których na pewno nie brakuje w ich domowych biblioteczkach. Zajęcia pokazują podstawy tej techniki oraz wybrane efekty specjalne, które wzbogacą materiały,
  • zajęcia muzyczno-ruchowe – które są skierowane zarówno do młodzieży jak i wrocławskich seniorów. Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA przygotowało bogaty program artystyczny, który pomoże w powrocie do formy, jak i do miłego spędzenia wolnego czasu!

Jak się okazuje, w ofercie wrocławskich ośrodków kulturalnych można znaleźć wiele propozycji zajęć, warsztatów czy dyscyplin sportowych, które są skierowane głównie do starszych osób. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby poziom zajęć, wymagania odpowiadały możliwościom seniorów, dlatego czy to wymagają ruchu, wiedzy czy sprawności – niemal każdy sobie poradzi z proponowanymi wyzwaniami i będzie się przy tym świetnie bawić.

Czy warto namawiać swoich rodziców czy dziadków do tego typu aktywności? Jak najbardziej tak! Trzeba zdać sobie sprawę, że przy pędzie codziennego życia, zapominamy o bliskich, którzy też potrzebują wsparcia, opieki czy towarzystwa. Udział w takich warsztatach pozwala im być w stałym kontakcie z innymi seniorami i utrzymywać radość życia, która jest widoczna później przy każdym spotkaniu rodzinnym.